czwartek, 12 kwietnia 2012

Sztuka czytania z twarzy po chińsku czyli Mian Xiang


Mian Xiang (twarz wgląd) - sztuka czytania z twarzy
Sztuka ta w języku angielskim to "facelogy". W języku chińskim, jest znana jako "Mian Xiang Xue
面相学" lub po prostu "Xiang Xue 相学".

Wiele razy na podstawie wyglądu czyjejś twarzy formujemy choćby krótkotrwałe opinie np.: "miał ciężkie życie", "zgorzkniały", " wesołek", "flirciarz", "zołza". Mamy w sobie intuicję, którą można poprzeć wiedzą dodatkową na przykład chińską sztuką MIAN XIANG.

Chińczycy wierzą, że w twarzach zapisane jest pech i szczęście. Twarz wskazuje, jakie będzie czyjeś życie, czy człowiek będzie w stanie stworzyć bezpieczną przyszłość finansową dla siebie.
Sztuka czytania z twarzy znana jest już od wieków, rozwinięta by uzyskać wgląd w osobowość człowieka oraz otworzyć świat informacji o kimś bez bezpośrednich pytań.

Sztuka czytania twarzy było praktykowana od 2700 - 2150 pne jako uzupełnienie TCM minn czytania pulsu. Na dworze cesarskim istotnym elementem wyboru wysokich urzędników i dowódców była konsultacja z człowiekiem czytającym z twarzy. Czy charakter oraz los człowieka będą pomocne cesarstwu. Oczywiście przy podejmowaniu dostojników, posłów oraz przy wszelkiego rodzaju negocjacjach również korzystano z tej sztuki.
Różnica między chińską i zachodnią sztuką czytania twarzy jest to, że chiński sposób głębiej wnika w prognozowanie przyszłego losu człowieka.

Twarz może ujawnić wiele o osobie, emocjonalnie, duchowo, mentalnie i całościowo. Może wykonasz obserwacje przed lustrem aby dowiedzieć się więcej o sobie, mieć większą możliwość przeżywania swojego życia w równowadze i harmonii. Sztuka ta oczywiście jak każda inna wymaga biegłości i poświęcenia czasu na analizę. Ale na podstawowy poziom można się pokusić nie tak wielkim nakładem.

Istnieje energia tkwiąca w poszczególnych osobach, stałe cechy twarzy ujawniają informacje o tożsamości. Każdy punkt na twarzy koreluje dodatkowo ze szczególnym narządem ciała dając praktykowi wgląd do zdrowia. Tak więc osobowość i cechy, zdrowie i predyspozycje tworzą razem obraz całego człowieka.

źródło:http://www.masteryacademy.com
W kulturach azjatyckich starożytne techniki czytania twarzy zostały zintegrowane z przekonaniami religijnymi, praktyka czytania twarzy była poważane traktowana przez uczonych i ludzi.
Twarz jest odczytywana przez podzielenie na trzy okresy życia. Element yin w obliczu reprezentowana jest przez tkanki miękkie i element yang jest reprezentowana przez kości.
W obrębie twarzy ujawnia się ukryte ja i wewnętrzne wpływy, które napędzają Cię w codziennym życiu. Cechy, takie jak rzetelność, uczciwość, lojalność są widoczne, ale i ujawnia cechy osobowości nie koniecznie pożądane. Przeszkolony człowiek w czytaniu z twarzy może stworzyć dokładny profil osoby.
Twój los może być odczytany w twarzy i poprzez wgląd do przyszłości i potencjału można nakierować Cię do podjęcia mądrych decyzji, wybrani drogi życiowej. Potencjalne przeszkody jeśli zostaną ujawnione dają nam szansę na przygotowanie się do nich.
Chińczycy wierzą, aby przeczytać twarz na głębokim poziomie, konieczne jest zapoznanie się z 100 punktami mapy twarzy. Twoja twarz ma punkciki każdy z liczby od 1 do 100 . Aby zapoznać się z twarzą to np. jeśli masz 38 lat to zaczynasz w pkt 38, jeśli 20 lat to zaczniesz czytać twarz w pkt 20, jeśli 60 zaczynasz w pkt 60. Mapa 100 punktów twarzy jest inna dla kobiet i mężczyzn, dla kobiet czytanie twarzy zaczyna się po prawej stronie, a dla mężczyzn zaczyna się po lewej stronie. Ale spotkałam się i z tym, że okres ciąży liczony jest i doliczasz 1 do lat swojego życia więc w powyższych przykładach zaczynasz w 39, 21,61 punkcie.


źródło:kismahairandspa.com


Pierwszą rzeczą, jaką zrobisz czytając z twarzy to popatrzysz na kształt czyjejś twarzy ...
Zapoznaj się z kategoriami typu twarzy.
Istnieje pięć typów twarzy a każdy odpowiada jednemu z pięciu elementów.
Podam je jutro:)

A tu aplikacja do kupienia jest nawet ;) 


Obecnie w chińskich korporacjach również się stosuje tą technikę przy zatrudnieniu. Nie trudno zgadnąć, który obszar twarzy będzie interesował przyszłą teściową.
3 komentarze:

 1. W Polsce najlepiej mają słowianie a reszta jest z reguły dyskryminowana w sferze zarobkowej jak i koleżeńskiej (pełno fałszu i obłudy).
  Aha i liczą się głównie z jasnookimi osobami z tego co zauważyłem, bo jak masz ciemne oczy to masz przerąbane, bo to słowiański kraj. Aha! i liczą się jeszcze nordycy w Polsce.
  Jak masz jakieś cechy południowe, to najlepiej jest się wyprowadzić, bo zowrogi klimat PL nie służy a może doprowadzić do poważnej depresji ze względów rasistowskich danego terytorium.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ty chyba ocipiales...dyskryminacja bo nie wygladasz jak slowianin??? :D chyba sobie zarty stroisz! mam 22 lata jestem piekna kobieta o urodzie slowianskiej i nigdzie mi pracy niechca dac, zawsze potem na moim miejscu widze brunetke o ciemnych oczach! przestan pierdo....li..c ze u nas jest rasizm przez takich jak ty potem zle mowia o Polsce! gownia...rzu

  OdpowiedzUsuń
 3. co za skromnosc!!!!pozdrawiam hahah

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, za pozostawione słowa i uwagę jaką poświeciłaś/eś moim literkom i reszcie;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...