czwartek, 26 kwietnia 2012

Hua Mulan kontra disney Mulan. Film fabularny czy animacja? Chiny kontra USA

Już jutro o 18 w Instytucie Konfucjusza w Krakowie będzie wyświetlony (za darmo) film wyprodukowany za 30mln dolarów: Hua Mulan 花 木兰 nakręcony przed trzema laty.
Mnie projekcja ominie, ale  może ktoś z Was się tam znajdzie. Przepatrzyłam recenzje i wynika z nich, że to epicka historia, sporo realizmu, brutalności, walk i oczywiście nagrane z rozmachem sceny batalistyczne kręcone z udziałem tłumu statystów. Piękna muzyka, dużo emocji głównej bohaterki, z jej pozycji ukazane fakty historyczne. Fabuła filmowa ma ponoć więcej wspólnego z legendą niż animacja Disneya, jest też mocno osadzona historycznie. Nie jest to więc film dla dzieci, wojna i jej okrutne oblicze wyziera ze scen i jeśli ktoś zna chińskie produkcje tego typu, wie że dość dosłownie. W skrócie epicki historyczny dramat z elementami romansu i akcji. Ciekawa jestem czy oglądaliście. Film blisko dwugodzinny. W wikipedii znajdziecie fabułę.

Tu sceny filmowe:

hkmdbnews.com
  http://www.allstarpics.net
 china.org.cn

a tu promocja filmu (podobają mi się te rękawki):
 english.cri.cn

Mulan gra Vicki Zhao Wei 趙微 rocznik '76. Wei Zhao jest znaną chińską aktorką, modelką i piosenkarką pop, ma męża i dwuletnią córeczkę. Szerszemu gronu jest znana jako Vicky Zhao. Uznana za jedną z czterech najlepszych aktorek młodego pokolenia z Chin  czyli stawiana jest w towarzystwie Ziyi Zhang, Jinglei Xu i Xun Zhou. Tu link do forum jej fanów;)

 Aktorka na okładce chińskiego Elle:

imagevenue.com

Ciekawe którą Mulan byście wybrali? Produkcja chińska czy amerykańska? Tak czy inaczej wybierzecie bohaterkę chińskiej legendy.
  screenteamshow.com

W filmie niestety nie ma Mushu .....


Bardzo udany według mnie jest plakat filmowy. Może i Wam się spodoba, chociaż biorąc pod uwagę jaka jakość jest plakatów zachęcających do wizyty w kinach oglądanych na co dzień w Polsce, to nie powinnam pisać "może" tylko na 100%;) Lubicie oglądać plakaty?

 circler.cn.idc.weicent.com

4 komentarze:

 1. Śliczna babeczka :)))
  A co do filmów...... może obok Twojego posta powiem.... szykuj się Kochana na jakieś seanse kinowe...... bo powoli będę nadciągać :D I nie ma wymówek!!! W "drukarni" też miejsce rezerwuj :D:D:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyciągam więc buty na obcasie i spoglądam w niebo szukając samolotu;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Taguję! :)))

  http://no-to-pieknie.blogspot.com/2012/05/dla-rownowagi.html

  OdpowiedzUsuń
 4. mój krolik nazywal sie Muszu:P

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, za pozostawione słowa i uwagę jaką poświeciłaś/eś moim literkom i reszcie;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...