piątek, 6 stycznia 2012

Chiński masaż stóp - refleksoterapia stóp.

Są takie dni jak dziś, kiedy wstaję i mam na coś ochotę, na coś poza zasięgiem... Dziś na masaż stóp. Chiński. 
Masaż stóp to cały rytuał. Pierwszy raz wzięłam full opcję w bardzo uczęszczanym miejscu w Pekinie na tak zwanej "nocnej ulicy" czy też "nocnym targu"  Donghuamen (o niej kiedyś) W Shanghai zaprzyjaźniłam się z właścicielką takiego salonu. Miejscowego, niewielkiego, a zaczęło się od zajmowania się moją córeczką podczas gdy ja miałam masaż;)
Jak to wygląda?

1 Moczenie stóp w misce z ciepłą wodą, w opcji droższej z ziołami lub wodzie różanej. Polecam specjalnie skomponowane zioła. Miski różne różniste;) w jednym salonie do miski włożona reklamówka i w niej woda. Dla higieny.

http://www.acupuncture.com.cy/foot_bath.jpg 
http://www.acupuncture.com.cy/foot_bath.jpg

W tym czasie mamy podaną zieloną herbatę, czasem z jaśminem, ale opcja "kokakola" jest możliwa. Jeśli nie ma napoju na który masz ochotę nawet się o tym nie dowiesz- po prostu wysyłają kogoś do sklepu, żeby kupił napój dla Ciebie. Możesz w czasie moczenia nóg poddać się masażowi głowy szyi i górnej części pleców.

2. Pedicure. Opcjonalnie. Zcięcie wszystkich zgrubień skórnych, balsam, olejki, skórki przy paznokciach i zajęcie się paznokciami włącznie z płytką. Zresztą co tu pisać, wiadomo co to;)

3. Właściwy masaż stóp. Masowanie, ugniatanie, wykręcanie, stukanie. Myślałam, że to będzie przyjemne. No cóż... nie zupełnie. Jest to mocne traktowanie stóp, a są miejsca gdzie przy dotykaniu powiesz ała. Oczywiście jest to też znak dla masażysty, która część Twojego ciała szwankuje. Ten masaż jest w końcu leczniczy! Masaż przenosi się tez w górę na staw skokowy i łydki. Nogi fruwają w powietrzu i układane są w dziwny sposób. Masażyści, szczupłe dziewczęta i chłopcy, energii i siły wkładają w tę pracę masę. 

4. Malowanie paznokci. Opcjonalnie. Chinki bardzo lubią malowanie paznokci, fantazyjnie, klasycznie jak kto chce. I są w tym świetne.

5. Omówienie o ile nie było w części 3 problemów zdrowotnych. Krótkie.

6. Wstajesz obolała od tego postukiwania i staje się niemożliwe! Straciłaś 20kg w godzinę! Wszyscy o tym mówią. Naprawdę ,że unosisz się nad ziemią niemal, że Twoje ciało jest leciutkie i stopy nie są niczym obciążone. Masz wrażenie że stopy Cię same niosą. I nie przestajesz się uśmiechać. 

Chciałabym nagrać film: po jednej-dwie minuty na twarz osoby wstającej po masażu stóp. Tytuł : błogość. 

Jak to się dzieje i o co chodzi w tym masażu.
Masaż jest na trzech poziomach.
Poziom Nieba w masażu to poziom znajdujący się na powierzchni skóry i nazywamy Mo, dotykać. Drugi poziom to poziom Człowieka, nazywa się On czyli masować, dociera do mięśnia. Trzeci poziom to poziom Ziemi  nazywany Ha i docierający do kości. Koncepcja Nieba Człowieka i Ziemi to znana nam już idea chińska Człowieka jako istoty pośredniej pomiędzy Ziemią, która go podtrzymuje, a Niebem które go przykrywa i dzięki niemu dosięgają nas wpływy kosmiczne.

Każda część ciała ma odpowiednie miejsce na a w zasadzie w stopach.
http://www.bed-and-breakfast-granada.com/images/reflexology-foot-map.jpg 
źródło:http://www.bed-and-breakfast-granada.com/images/reflexology-foot-map.jpg

http://tcmencyclopaedia.com/Reflexology_Therapy/UploadPic/2009-1/2009190153546786.jpg 
źródło: tcmencyclopaedia.com

Refleksologia, podobnie jak akupresura, polega na uciskaniu określonych punktów i pobudzaniu w ten sposób potencjału samoleczenia organizmu. Mówi się, że to pomaga organizmowi pozbyć się toksyn, poprawia krążenie i funkcje organizmu. Nie jest to lekarstwo, ale jest formą leczenia. Zaleca się regularność co dziesięć dni. Ale nie ma wymogów co do serii więc jedna wizyta ma sens i zdrowotny i jest niezwykle relaksująca.
Każdy może się poddać takiemu masażowi, nie ma żadnych niepożądanych konsekwencji. Szczególnie szybki efekt jest jeśli chodzi o zatrzymaną wodę w organizmie, przepływ limfy, krążenie zaburzenia przemiany materii.

Po angielsku jest sporo publikacji. 
Hasła: TCM, tcm foot reflexology, Reflex zone

1 komentarz:

  1. Do masażu stóp świetnie sprawdzają się urządzenia odpowiednie urządzenia. Wejdź na strona hurtowni cosmed24.pl gdzie znajduje się wiele takich urządzeń.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, za pozostawione słowa i uwagę jaką poświeciłaś/eś moim literkom i reszcie;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...