środa, 10 sierpnia 2011

Szczęście Krajowe Brutto w Królestwie Smoka Druk Jul

Czy jest możliwe żeby rząd powiedział, że najważniejsze jest szczęście obywatela a nie wskaźniki PKB? Czy najwolniej rozwijający się kraj może być przykładem harmonii? Król jak wszyscy prowadzi antykonsumpcyjne życie, nie mieszka w pałacu tylko w wilii? 
Tak.

http://www.boundlessjourneys.com/ezstatic/data/boundlessjourneys/images/a/Bhutan/BhutanPC5.jpg
 źródło:boundlessjourneys.com/ezstatic/data/boundlessjourneys/images/a/Bhutan

Państwo kierujące się koncepcją buddyjską, nie przyjmuje wielu turystów aby nie zaburzyć harmonii i kultury miejscowej. Buddyzm jest religią narodową. Zachowana jest wielowiekowa tradycja. Turysta ma rządowych przewodników, ceny są "rządowe". Szkoły tradycyjnego rzeźbiarstwa i rysunku nie pozwalają zaniknąć umiejętnościom i zwyczajom . I na pewno-zakupione przedmioty "hand made" są faktycznie ręcznie robione. Rządowe szkółki drzewne dostarczają sadzonki drzew za darmo każdemu chętnemu. W państwie ludzie sadzą więcej niż jedne drzewo w życiu, prędzej jedno w roku. Zalesienie jest utrzymane na poziomie około 67% (32% powierzchni to parki narodowe). Mniej niż milion mieszkańców dla których ważniejsze są aspekty wspólnotowe niż indywidualizm. Jeśli myślicie, że szczęście= łatwe życie to jesteście w błędzie, grunty orne to zaledwie 2% powierzchni łąki i pastwiska to tylko 6%, klimat surowy a 90% ludzi utrzymuje się z rolnictwa i hodowli. Po prostu myśląc o wszystkim co związane z tym państwem należy mieć włączone filtrowanie przez zasady buddyzmu.

Podróż jest stosunkowo kosztowna, ale jest na mojej liście rzeczy do zrobienia. Z drugiej strony wszystko wliczone jest w cenę, przewodnik, jedzenie, transport i nocleg i każdy dolar idzie na to co rząd obiecuje w tym 1/4 na ochronę środowiska. Cena pobytu dziennego 250 dolarów. Więc z przelotem bez kupowania pamiątek to  10 000PLN... za 7-10 dniowy pobyt a to w sumie za krótko... Może tam pojechać max 35tys ludzi rocznie. Inspiracje wzorami i kulturą, wspomnienia i widoki bezcenne. Więc kiedyś tam będę. W Bhutanie.

źródło:http://www.national-geographic.pl/foto/fotografia/bhutan-39/


sobota, 6 sierpnia 2011

Dziś chińskie święto zakochanych -siódmy dzień siódmego miesiąca księżycowego

Dzisiaj 7 dzień 7 miesiąca księżycowego Qi Qiao Festival- (七夕节) chińskie święto zakochanych typu walentynki. Nazywa się też Qi Xi i Noc Siedmiu. Tej nocy niebiańskie dziewczę Zhinü i ziemianin Niulang zjednoczą się ponownie, by jutro znów zostać rozdzielonymi przez Mleczną Drogę. Inaczej mówiąc tylko raz w roku na chińskim nieboskłonie spotykają się ze sobą dwie gwiazdy: Prząśniczka i Pasterz. Altair i Vega.
 
źródło : giveyoujoy.net/awe/blog/archives/2007/09/constellations.html

 źródło:animewriter.wordpress.com/2008/07/07/happy-tanabata-day-the-star-lovers-festival

źródło:tupian.hudong.com/a4_75_00_01300000092237121724001988773_jpg.html
Tego dnia młode kobiety kładą igłę na lustrze wody. Jeśli igła nie zatonie, to oznacza, że panna jest gotowa do wyjścia za mąż. Ja nawet nie próbuję, bo chyba bym ją sama zatopiła gdyby jakimś cudem utrzymała się na powierzchni ;) 
Tradycyjnie w tym dniu wietrzy się też garderobę. Tradycja sięga już ponad dwóch tysięcy lat. Cesarz Wu wybudował dla swojej wybranki specjalny taras do tego celu. Do mojej ilości też by się przydał.. Wietrzy się też w tym dniu książki. Może jeszcze zdążycie.
Jako, że tarasu na przewietrzenie odzieży nie mam, ubrań dziś nie wietrzyłam. Za to spędziłam bardzo miłe popołudnie. Zupełnie zapomniałam, że dziś jest TEN dzień, a byłam umówiona. Hmmmm nie planowałabym chyba niczego innego, ale i nie planowałabym tego spotkania w chińskie walentynki, dla porządku więc przyjmuję je jako niespodziewany splot miłych okoliczności, ot taki prezent od losu. Przesyłam Pasterzowi buziaka. Swoją drogą ja jako Pastereczka nie Tkaczka;) co i tak mnie wprawia w stan lekkiego rozbawienia.
Miłego świętowania wszystkim zakochanym!
Dzień się jeszcze nie skończył  więc biegnę zobaczyć co jeszcze przyniesie...

piątek, 5 sierpnia 2011

Ma Hong jest Mistrzem w dziewiętnastym pokoleniu stylu Chen - nauki:

Bardzo polecam art.
http://www.neijia.net/neijia/ma_hong_29.html

Wyjaśnia bardzo wiele aspektów taiji, dla mnie był pomocny :)

A tu filmik gdzie ćwiczy Ma Hong. Ma koło osiemdziesiątki.........
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...